خانه تاریخچه رئال مادرید

تاریخچه رئال مادرید

باشگاه رئال مادرید در سال ۱۸۹۷ توسط تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه های کمبریج و آکسفورد راه اندازی شد و اسم باشگاه فوتبال آسمان را برای این تیم انتخاب کردند و ۲ شنبه ها به فوتبال میپرداختند.

در سال ۱۹۰۲ این تیم به اسم(باشگاه رئال مادرید) نام گذاری شد و ۳ سال بعد در مسابقات جام اسپانیا توانست اولین جام خود را بدست بیاورد.

فاوآیکون رئال مادریدنیوز
فاوآیکون رئال مادریدنیوز

در سال ۱۹۰۹ مدیر وقت رئال یعنی آدولفو ملندز یک اساس نامه امضا کرد که طبق این اساسنامه باشگاه رئال مادرید به یکی از اعضای فدراسیون سلطنتی اسپانیا تبدیل شد.

در سال ۱۹۲۰ و پس از اهدای کلمه real از شاه آلفونسو سیزدهم، این باشگاه با حذف کلمه باشگاه ، نام این تیم را به (رئال مادرید) تغییر داد.

در سال ۱۹۲۹ اولین لیگ فوتبال اسپانیا راه اندازی شد و در فصل های ۱۹۳۱/۱۹۳۲ و ۱۹۳۲/۱۹۳۳ رئال مادرید توانست اولین دبل قهرمانی را در تاریخ این رقابت ها به نام خود ثبت کند.

در سال ۱۹۴۵ سانتیاگو برنابئو به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد.او زمین تمرین رئال مادرید را بازسازی کرد و تصمیم گرفت با تغییر سیاست رئال مادرید، بازیکنان بزرگ فوتبال را به این تیم بیاورد و در اولین اقدام آلفردو دی استفانو به این تیم پیوست.

در سال ۱۹۵۵ با پیشنهادی جالب از یک روزنامه نگار جامی طراحی شد که در سراسر جهان بهترین تیم ها در این جام حضور داشته باشند که اکنون این جام را با نام لیگ قهرمانان اروپا میشناسیم

از فصل ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ رئال مادرید ۵ بار فاتح جام قهرمانی اروپا شد و خود را به عنوان قدرت اول فوتبال اسپانیا و اروپا معرفی کرد و به دلیل این افتخارات این باشگاه نشان افتخار یوفا را نیز دریافت کرد.

در سال ۱۹۷۱ برای اولین بار در فینال مسابقات جام در جام اروپا رئال مادرید و چلسی به مصاف هم رفتند اما این تیم لندنی بود که با برد ۲ بر ۱ فاتح این جام شد.

گل زنان CHELSEA 2 (Dempsey & Osgood), REAL MADRID 1 (Fleitas)

در سال ۱۹۷۸ در حالی که مسابقات جام جهانی آرژانتین در جریان بود ناگهان سانتیاگو برنابئو درگذشت و این اتفاق به قدری مهم بود که در حین مسابقات ۳ روز عزای عمومی اعلام شد و در همان سال به احترام او اولین دوره مسابقات سانتیاگو برنابئو برگزار شد.

در اوایل دهه ۸۰ و تا قبل از ورود ستاره های تیم ملی اسپانیا به رئال مادرید ، این تیم وضعیت خوبی نداشت و بازیکنانی نظیر امیلیو بوتراگوئنو، مانوئل سانچز، مارتین وازکوئز، میشل، میخل پاردخا، فرانسیسکو بویو و هوگو سانچز توانستند یکی از قوی ترین تیم های باشگاهی را در اسپانیا و اروپا بسازند و ۲ جام یوفا، ۵ لیگ اسپانیا پیاپی، یک جام حذفی اسپانیا و ۳ سوپر کاپ اسپانیا حاصل هنر نمایی بازیکنان این تیم بود.

در سال ۱۹۹۶ فابیو کاپلو به عنوان مربی این تیم انتخاب شد و مهره هایی مثل روبرتو کارلوس و کلارنس سیدورف به این پیوستند.ولی با وجود کسب عنوان قهرمانی در اسپانیا مادریدی ها به همکاری با کاپلو پایان دادند و یوپ هاینکس را به عنوان مربی و فرناندو مورینتس را به عنوان بازیکن به تیم خود آوردند و بعد از ۳۳ سال توانستند در اروپا یک قهرمانی دیگر را کسب کنند.

بعد از این افتخارات و در سال ۲۰۰۰ با ورود فلورنتینو پرز پروژه کهکشانی کردن رئال مادرید کلید خورد.اما فلورنتینو پرز در دوران انتخابات قول داد که بدهی های سنگین باشگاه را پایین بیاورد. بازیکنان بزرگی چون زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و دیوید بکهام به این تیم آمدند و مربی آنها نیز ویسنته دل بوسکه بود.با وجود این هزینه ها و کسب نهمین جام اروپایی پرز تصمیم به برکناری ویسنته دلبوسکه گرفت و همین تصمیم باعث شد رئال پر ستاره موفق نشود برای ۳ سال جامی به دست بیاورد و سر انجام فلورنتینو پرز برکنار شد و کالدرون جای او را گرفت.

اولین اقدام کالدرون بازگرداندن فابیو کاپلو به این تیم بود و آنها با مرد ایتالیایی توانستند بعد از ۴ سال باز هم صاحب جام بشوند و باز هم بعد از تنها یک فصل این مربی با تجربه از کهکشانی ها جدا شد.رئالی ها باز هم توانستند سال بعد قهرمان شوند و بعد از ۱۸ سال اولین تیمی باشند که در اسپانیا دبل قهرمانی میکند.اما بعد از ۲ سال ناموفق و در سال ۲۰۰۹ رامون کالدرون برکنار شد و پرز برای بار دوم به عنوان رئیس باشگاه انتخاب شد.

کهکشانی ها با وجود خریدن بازیکنانی چون رونالدو، کاکا و ژابی آلونسو و مربیگری مانوئل پیگرینی نتوانستند موفق باشند و پرز او را اخراج کرد و مورینیو را که با اینتر ۳گانه ی تاریخی را کسب کرده بود جانشین این مربی کرد.رئال مادرید با جوزه مورینیو در فینال جام حذفی بارسلونا را شکست داد و سال بعد هم بالا تر از این تیم قهرمان لالیگا شد.

بعد از مورینیو نوبت به کارلو آنجلوتی رسید تا هدایت کهکشانی ها را به عهده بگیرد و دهمین قهرمانی را برای این تیم به ارمغان بیاورد. آنجلوتی رافا بنیتز مربی رئال مادرید شد و با شروع نا امید کننده از سوی پرز کنار گذاشته شد تا پرز با انتخاب زیدان به جای او دوره بی نظیر کسب ۳ قهرمانی پیاپی در اروپا و رکورد ۱۳ قهرمانی در این مسابقات را به نام خود ثبت کند.

رکورد نقل و انتقالات

گرت بیل ۹۰.۹ میلیون پوند

ادن هازارد ۹۰ میلیون پوند

کریستیانو رونالدو ۸۴.۶ میلیون پوند

 

نظرات بسته شده است.